SİPARİŞ HATTI 0542 841 82 12

Arrow up
Arrow down

aşılı ceviz fidanı

Ceviz hemen her alanda yetişebilen bir meyve olduğu için yetiştirilmesi de kolay olabilmektedir. Aşılı ceviz fidanı normalden farklı bir şekilde üretilebilmekte ve mutlaka aşılama yapılması gerektiği içinde bakımı oldukça dikkat ve özen istemektedir. Aşılı ceviz fidanı son yıllarda ülkemizden dünya genelini ihracatı artan bir kuruyemiş meyve fidanı çeşididir. Sizde ismine doğru Aşılı ceviz fidanı satın almak için firmamıza danışabilirsiniz. 

Ceviz Fidanı Çeşitleri

Ceviz ağacınının hemen her yerde yetişmesinin nedenlerinden bir tanesi de çok fazla çeşidinin olmasıdır. Çok fazla yağış alan bölgeler dışında hemen her yerde yetiştirilen bazı ceviz fidanı türleri ise yerli ve yabancı olarak ikiye ayrılmaktadır. Bunlar yerli olanlar Bilecik, Şebin, kaman ve Yalova yabancı olanlar ise; fernor, Chandler, fernette, Pedro, Howard, Ronde gibi çeşitleridir. Ceviz fidanı çeşitleri arasında sayılan bu türler ile oldukça çok verim elde edebilirsiniz.

 

Ceviz Fidanı Bakımı

Verimli bir toprak ile yetiştirilen ceviz fidanları çeşit bakımından da oldukça zengin bir kitleye sahiptir.Ceviz ağacının bakımı diğerlerine göre oldukça kolay gibi görünse de uzun süreli olarak bakım yapılmaktadır.Uygun bir verimli toprak ve iklime sahip olan ceviz fidanları bakım açısından her zaman dikkat edilmesi gereken yapıya sahiptir. Ceviz fidanı bakımında kış aylarında yapılması gereken periyodik bakımlarda çok önemlidir. Ceviz çok kırılgan bir yapıya sahip bir ağaçtır ve meyveleri de hemen her zaman vermeyebilir. Bu yüzden de sürekli olarak bakımı yapılmalı ve aşılamaları da çok sık kontrol edilmelidir. Ceviz fidanı bakımı için sürekli olarak takip sağlanmalıdır.

Ceviz Fidanı Yetiştirilmesi

Yerli ya da yabancı olarak birçok çeşidi bulunan ceviz fidanı yetiştirilmesi birçok şehir ya da ülke de tercih edilen bir meyve türüdür. Ceviz fidanı yetiştirmek için mutlaka periyodik bakımları yapılmalıdır ve aşılaması çok sık olarak kontrol edilmelidir. Ceviz fidanı yetiştirme işi hemen herkesin yapabileceği bir iş değildir. Çünkü her zaman emek ve çaba gerektirir ve uzun yıllar boyunca bakımına devam edilmesi gereken bir ağaç türüdür.

AÇIK KÖKLÜ CEVİZ FİDANLARI

açık köklü ceviz fidanı

TÜPLÜ CEVİZ FİDANLARI

tüplü ceviz fidanları

 

Duyurular

tüplü ceviz fidanları

Yeni sezon TÜPLÜ CEVİZ FİDANI ön sipariş alımına başlanmıştır. Tüplü ceviz fidanları gönderimine Mayıs ayı itibari ile başlanacaktır. Şimdiden TÜPLÜ CEVİZ FİDANI ayırtmanız önemle duyurulur.

acik koklu fidan

Yeni sezon AÇIK KÖKLÜ CEVİZ FİDANI sipariş alımına başlanmıştır. Açık ceviz fidanları gönderimine Kasım ayı itibari ile başlanacaktır.

94830
Bugün : Bugün : 29
Dün : Dün : 35
Bu Hafta :Bu Hafta :64
Bu Ay :Bu Ay :861
Tüm Zamanlar : Tüm Zamanlar : 94830

Aynı Gün Kargo

tüplü ceviz fidanı

Fidanlarımızı aynı gün indirimli olarak anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi veya Aras Cargo şirketlerine kargoya veriyoruz. Toplu alımlarınızda kendi araçlarımız ile bahçenize kadar teslim ediyoruz. 

Scroll to top