SİPARİŞ HATTI 0542 841 82 12

Arrow up
Arrow down

ferraduel

Fransız orjinli olan Ferraduel badem fidanının ağaç gelişimi ortanın üzerinde gerçekleşmektedir. Çiçekçelerini çok geç açtığından dolayı erken donların bulunduğu bölgelerde tercih edilmelidir. Ağaca gelişimi hızlıdır. Erken meyveye yatar, meyveyi bol verir ve ağaçta sene aşırma durumu yoktur. Sert kabuklu ve diş badem grubundan olup iç randıman % 28 dir. İç bademler çok iridir. Tozlayıcısı Ferragnes ve Texas dır. Fransız badem fidanları ile kurulan edilen badem bahçelerinde genelde ferraduel badem fidanı ferragnes bademinin tozlayıcısı(dölleyicisi) olarak kullanılır.

teksas

Teksas civarında tespit edilen Teksas Badem Fidanının en önemli özelliklerinden biri Nonpareil’e göre geç çiçeklenmesidir. Ağaçları yüksek verimlidir ve meyvelerinin ticari değeri yüksektir. Kabuğu yumuşak olup iç badem kalitesi orta ve çift badem oranı % 15-30 arasındadır. Teksas çeşidinde ağaçların büyümesi dikine olup ağaçlarının ömrü çok uzun değildir. İnce kabuklu olan bu çeşidin randımanı % 55–60 civarındadır. Meyveleri küçüktür.

Tüm Badem Fidanı çeşitlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayınız.

ferragnes

Ferragnes Badem Fidanı Fransız orijinli olup Ferragnes Badem Ağaçları çabuk meyveye yatar. Ferragnes Badem Fidanının diğer badem çeşitlerine göre hastalıklara karşı direnci fazladır. Bol ve kararlı verimlilik, geç çiçeklenme, yüksek iç randımanı (%40), çift tohumların olmayışı ve paketlemeye uygun iri ebatlı bademlerdir.En çok tercih edilen çeşitlerin başında gelen Ferragnes Badem Fidanı ana çeşit olarak seçilerek Tuono, Ferraduel yada Texas'la tozlanabilir.

nonpariel

Nonpareil Badem Fidanı Kaliforniya grubu bademlerinin en önemlilerindendir. Ağaçlar yayvan yüksek, verimli ve erkencidir. İnce kabuklu olup kuş zararına sıklıkla rastlanmaktadır. Nonpareil orta büyüklükte meyveye sahiptir.

Verim ilk yıllarda düşük olup bitki gelişimine bağlı olarak ileriki yıllarda artış görülmektedir. Elde edilen bademlerin ince kabuklu olması nedeniyle muhafazası son derece güçtür. Randıman % 58–63’tür. Çift badem oranı % 5– 10’dur. Ağacı kuvvetli, verimliliği iyidir.

Duyurular

tüplü ceviz fidanları

Yeni sezon TÜPLÜ CEVİZ FİDANI ön sipariş alımına başlanmıştır. Tüplü ceviz fidanları gönderimine Mayıs ayı itibari ile başlanacaktır. Şimdiden TÜPLÜ CEVİZ FİDANI ayırtmanız önemle duyurulur.

acik koklu fidan

Yeni sezon AÇIK KÖKLÜ CEVİZ FİDANI sipariş alımına başlanmıştır. Açık ceviz fidanları gönderimine Kasım ayı itibari ile başlanacaktır.

92387
Bugün : Bugün : 31
Dün : Dün : 43
Bu Hafta :Bu Hafta :316
Bu Ay :Bu Ay :1038
Tüm Zamanlar : Tüm Zamanlar : 92387

destek

Aynı Gün Kargo

tüplü ceviz fidanı

Fidanlarımızı aynı gün indirimli olarak anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi veya Aras Cargo şirketlerine kargoya veriyoruz. Toplu alımlarınızda kendi araçlarımız ile bahçenize kadar teslim ediyoruz. 

Scroll to top