SİPARİŞ HATTI 0542 841 82 12

Arrow up
Arrow down

italyan

Hazırlanıyor..

haci omer

Hacı Ömer Kestane Fidanı Gövdesi dik ve düzgündür. Kestane ağacı -35 derecelere bile dayanır. Meyvesi oldukça lezzetlidir. Bol verimli, meyveleri küçük ve yuvarlağımsı şekillidir. Meyve kabuğu ince, koyu kahverenginde ve parlaktır, meyve eti krem renkli ve kalitesi iyidir. Ekim ayının 3. haftasında olgunlaşır.

osmanoglu

Osmanoğlu Kestane Fidanı seleksiyon yöntemi ile üretilir. Anadolu orjinli yerli cins fidan olan osmanoğlu kestane fidanı ağacı orta kuvvette ve yayvan olarak şekilde gelişir. Meyveleri iyi büyükte olan osmanoğlu kestane fidanının meyve kalitesi de oldukça yüksektir. Parlak meyve dış yapısı, krem renkli meyve içi diğer cinslerden Osmanoğlu'nu ayırt eden özellikleridir. Eylül ayının 3.haftasında tamamen yetişen meyvesi sofra tüketimi ve kestane şekerlemesi için uygundur. Not: Osmanoğlu kestane fidanın hastalıklara karşı oldukça hassas bir cinstir.

bursa sarisi

Sarı aşı kestane fidanı Bursa sarısı olarak bilinir. Sarı aşı kestane fidanı kışın -30C' ye kadar dayanmaktadır. Buda Bursa Uludağ gibi soğuk iklime sahip bir bölgede yetiştiğinin kanıtıdır. Meyvesi iri, kabuğu kolay soyulan, dayanıklı kestane çeşidi olan Sarı aşı kestane fidanı ilkbaharın geç sonbaharın ilk donlarına karşı hassastır. Yıllık yağış ortalaması 600-1600 mm olan yerlerde yetişir. Çiçek döneminde yağan fazla yağış döllenmeyi etkileyeceği için fazla yağışı sevmez. Fazla yağış mantar hastalığı nedeniyle yaprakların dökülmesine yol açar.

Duyurular

tüplü ceviz fidanları

Yeni sezon TÜPLÜ CEVİZ FİDANI ön sipariş alımına başlanmıştır. Tüplü ceviz fidanları gönderimine Mayıs ayı itibari ile başlanacaktır. Şimdiden TÜPLÜ CEVİZ FİDANI ayırtmanız önemle duyurulur.

acik koklu fidan

Yeni sezon AÇIK KÖKLÜ CEVİZ FİDANI sipariş alımına başlanmıştır. Açık ceviz fidanları gönderimine Kasım ayı itibari ile başlanacaktır.

92387
Bugün : Bugün : 31
Dün : Dün : 43
Bu Hafta :Bu Hafta :316
Bu Ay :Bu Ay :1038
Tüm Zamanlar : Tüm Zamanlar : 92387

destek

Aynı Gün Kargo

tüplü ceviz fidanı

Fidanlarımızı aynı gün indirimli olarak anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi veya Aras Cargo şirketlerine kargoya veriyoruz. Toplu alımlarınızda kendi araçlarımız ile bahçenize kadar teslim ediyoruz. 

Scroll to top