SİPARİŞ HATTI 0542 841 82 12

Arrow up
Arrow down

TUPLU ASILI CEVIZ FIDANLARI

Tüplü Ceviz Fidanları

Tüplü ceviz fidanı çeşitlerimizin gönderimine her yılın mart ayı itibari ile başlanmaktadır. Bu tarih öncesinde sizde ismine doğru aşılı tarım bakanlığı onaylı sertifikalı tüplü ceviz fidanı satın almak istiyorsanız bizimle şimdiden iletişime geçebilir istediğimiz cins ve boyda aşılı tüplü ceviz fidanı satın alabilirsiniz.

En çok üretim ve satışını yaptığımız tüplü ceviz fidanlarımızın cinsleri chandler ve tozlayıcısı fernette ceviz fidanıdır.. Bununla birlikte yüksek rakımlara ekilebilen verimi yüksek aşılı ceviz fidanı cinsi olan fernor ceviz fidanını firmamızdan doğru tozlayıcısı ronde ceviz fidanı ile birlikte sipariş verebilirsiniz.

tüplü ceviz fidanları

Tüplü ceviz fidanı çeşitleri;

Chandler, fernor, fernette, franquette, pedro, şebin, bilecik, kaman 1, yalova 1-3-4 şeklindedir.

Tüplü ceviz fidanında en çok tercih edilen aşılı ceviz fidanı türü chandler ceviz fidanıdır. Ülkemizde farklı coğrafi bölgelerde farklı iklim şartları yaşanmaktadır. Bazı bölgelerde kış mevsimi kısa ve ılıman geçerken bazı bölgelerde sert ve uzun geçebilmektedir. Kışı ılıman geçen bölgelerde yaz ayları sıcak ve kurak geçerken, kışları sert geçen bölgelerde yaz ayları da daha serin geçmektedir. Doğu ve İç Anadolu bölgelerinde kış sert geçtiği için fidan dikimleri Nisan ayı ile başlayıp Temmuz ayında son bulmalıdır. Ceviz fidanı köklerinin kışa güçlü girmesi gerekmektedir. Buralarda tüplü ceviz fidanı dikilebilir fakat açık köklü fidan dikimi riskli olur.

İyi Tüplü Ceviz Fidanı Nasıl Anlaşılır?

İyi ve aşılı tüplü ceviz fidanı çeşidinin kalitesini nisan-mayıs aylarında üzerinde meyve olup olmamasından anlayabilirsiniz. Piyasada çeşidi üretim yeri belli olmayan tüplü ceviz fidanları genellikle bodur, salkım, altay gibi isimler ile satılıp kelime cambazlığı ile sizlerin zamanı ve parası çalınmaktadır.  

Unutmayın tüplü ceviz fidanı açık köklü ceviz fidanlarına göre yetiştirmesi daha zor olduğu için kalitesi yüksek cinsi doğru tüplü ceviz fidanı çeşitlerini piyasada bulmanız zordur. Bu yüzden tüplü ceviz fidanı satın alacağınız firmayı doğru araştırınız. Tüplü ceviz fidanının gübresi ve aşısı özeldir. 

Ceviz Fidanı Dikilmeden Önce Toprak Analizi Şart!

Tüplü olsun açık köklü olsun ceviz ve badem bahçeleri oluşturulmadan öncelikle toprak analizi yaptırılması gerekmektedir. Her iki ceviz fidanı dikimi için de uygulayacağınız analiz aynıdır.

Yüksek Rakımlı Bölgelere Fernor Ceviz Fidanı

Tüplü ceviz fidanlarından Fernor yüksek rakımlı yerlere rahtlıkla ekilebilen yabancı bir ceviz fidanıdır. Tüplü Fernor ceviz fidanının dikim şekli meyve ve ağaç özellikleri Chandler ceviz fidanıyla yaklaşık olarak aynıdır. İkisi arasında ki tek fark yüksek rakımlara rahatlıkla ekimi olmasıdır. Tüplü ceviz fidanının Chandler ceviz fidanından farkı; tüplü fernor 1800 metreye kadar yüksek rakımlı yerlere ekilebilir olmasıdır. Tüplü Fernor ceviz fidanından yetişen ağaçlar ilkbahar ve son bahar donlarından zarar görmemektedir. Tüplü Fernor ceviz fidanları -25, -30 dereceye kadar kış donlarına dayanıklı ceviz fidanlarıdır.

En Çok Tercih Edilen Ceviz Fidanı Cinsi Chandler!

Tüplü Chandler ceviz fidanı ülkemizde en çok tercih edilen yabancı cins ceviz fidanı çeşidir. Daha ilk yılında meyve veriyor olması, meyvenin kalitesi, ağaçlarının çabuk gelişmesi,1000-1100 rakıma kadar dikilebiliyor olması ve her iklime uyum sağlaması Tüplü Chandler Ceviz Fidanına olan talebi son yıllarda yüksek miktarda arttırmıştır.

Tüplü Chandler ceviz fidanı kalem aşı özelliği yapılarak üretilmektedir. Özel gübresi ile ocak ayında üretilmeye başlamaktadır. Tüplü chandler ceviz fidanının tozlayıcısı franquette tüplü ceviz fidanı çeşididir.

 

Duyurular

tüplü ceviz fidanları

Yeni sezon TÜPLÜ CEVİZ FİDANI ön sipariş alımına başlanmıştır. Tüplü ceviz fidanları gönderimine Mayıs ayı itibari ile başlanacaktır. Şimdiden TÜPLÜ CEVİZ FİDANI ayırtmanız önemle duyurulur.

acik koklu fidan

Yeni sezon AÇIK KÖKLÜ CEVİZ FİDANI sipariş alımına başlanmıştır. Açık ceviz fidanları gönderimine Kasım ayı itibari ile başlanacaktır.

94830
Bugün : Bugün : 29
Dün : Dün : 35
Bu Hafta :Bu Hafta :64
Bu Ay :Bu Ay :861
Tüm Zamanlar : Tüm Zamanlar : 94830

Aynı Gün Kargo

tüplü ceviz fidanı

Fidanlarımızı aynı gün indirimli olarak anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi veya Aras Cargo şirketlerine kargoya veriyoruz. Toplu alımlarınızda kendi araçlarımız ile bahçenize kadar teslim ediyoruz. 

Scroll to top